Co robimy

Wycieczki górskie

Wycieczki w góry to nasza najwazniejsza działalnosc.Niestety  domy dziecką borykaja się nieustannie z brakiem pieniędzy. Jestesmy zaskoczeni odzewem wsród różnego rodzaju placówek podlegających pod MOPS,kazdy wyjazd cieszy się ogromnym zainteresowaniem a rodosc dzieci jest wspaniałą nagrodą za powięcony czas,Bo tak naprawdę o to chodzi-znależć chętnych do poprowadzenia wycieczki,zamówić autokar i zebrać trochę pieniążków na zapłacenie za wynajem plus skromny/przeważnie kiełbasa z ogniska/poczęstunek.Trzeba przyznać,ze apetyt w górach dopisuje.Koszty nie są ogromne,,dzieki wolontariuszom jestesmy w stanie zmiescic się w kwocie 2000 zł dla grupy ok 50 dzieci za 1 dniową wycieczkę.

W okresie zimowym organizujemy wyjazdy na narty i tu podobnie bazując na przychylnosci włascicieli wypożyczalni sprzętu i wyciągów oraz instruktorów -wolontariuszy dajemy dzieciom wiele radosci i przede wszystkim pokazujemy jak mozna spędzać wolny czas.To na pewno zaprocentuje w przyszłosci…….


Pokazy slajdów

Podróże, wycieczki górskie… nasze możliwości sa niestety ograniczone, ale możemy razem z młodymi ludżmi zwiedzac swiat nie opuszczając osrodka wychwawczego,którego drzwi są często zamknięte dla niektórych wychowanków.

Paulina juz dwukrotnie zabierała nas w daleki egzotyczny swiat, Piotrek pokazal jak objechac polowę kuli ziemskiej za naprawde niewielkie pieniadze,Kubarek ugotował marokańska zupe a Kuba zabrał wszyskich na nasze wybrzeże i pokazal je z innej strony.

Przynajmniej raz w tygodniu startamy się zapraszać ciekawych ludzi- wspinaczy, podróżników, grotołazów. Pokazują dzieciom, że zupełnie inny swiat- ciekawych podróży, niesamowitych przygód i ekstremalnych przeżyć jest naprawdę w zasięgu ręki.

Wszystkich, którzy mają ciekawe zdjęcia z wyjazdów, chcieliby opowiedzieć o swoich przygodach i być może zarazić pasją podróżowania- gorąco zapraszamy!


Wspinaczka

Dzięki współpracy z CW Reni Sport w Krakowie od początku stycznia 2012 roku organizujemy zajęcia wspinaczkowe dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka. Na cotygodniowe zajęcia, które odbywają się w sobotnie i niedzielnie poranki zapisanych jest ponad pięćdziesiąt dzieci w wieku 6-18 lat, które pod opieką doswiadczonych instruktorów i operatorów sciany mogą bezpiecznie rozpocząc swoją przygodę ze wspinaniem.

Motorem działania sekcji wspinaczkowej w naszej fundacji są wolontariusze- zwykli wspinacze bez uprawnień ale z dużym doswiadczeniem i ogroną chęcią pomocy wspomgający prowadzących zajęcia asekurując naszych podopiecznych.

Zajęcia odbywają sie w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 9.00-11.00 na CW Reni Sport pzy ul. Czepca 11


Inne

Poza zajęciami sportowymi, wycieczkami górskimi i wszystkim co jest związane z aktywnoscią staramy sie organizować dla dzieci z Domów Dziecka również inne zajęcia. I tak w ostanim czasie Aga Hady, wykorzustując swoje uprawnienia przewodnika po Krakowie, zrganizowała dla naszych podopiecznych grę miejską połączoną ze zwiedzaniem Krakowa.